Studujte s námi

Time management a prokrastinace –⁠ záznam

Efektivní time management je pro práci na jakékoli pozici jednou z klíčových dovedností.
Ten, kdo efektivně řídí svůj vlastní čas, dokáže obvykle dobře stanovit priority své práce, umí plánovat, neztrácí příliš čas tzv. „únikovými činnostmi“, zná své „časožrouty“ a dokáže je eliminovat nebo alespoň omezit jejich vliv.
Udržuje rovnováhu mezi pracovní a soukromou oblastí ve svém životě.

Co vás čeká?

Nabízíme vám prakticky zaměřený kurz akreditovaný MPSV, kde budete mít možnost osvojit si základní nástroje time managementu.

Uděláte si „inventuru“ toho, jakým způsobem řídíte svůj čas a naplánujete konkrétní kroky, které vám pomohou být v této dovednosti efektivnější. Vyzkoušíte si tvorbu denního rozvrhu a otestujete svoji pozornost. V bezpečném prostředí budete moci s ostatními účastníky sdílet situace z praxe a společně hledat tipy a postupy pro jejich zvládání.

Co je cílem kurzu?

Kurz time managementu má za cíl Vám poskytnout základy teorie efektivního řízení času a představit praktické nástroje pro práci s časem. Součástí kurzu je i téma prokrastinace. Podstatná část kurzu bude věnována situacím z praxe, které budete mít možnost sdílet a společně hledat způsoby, jak takové situace zvládnout. Každý, kdo absolvuje tento kurz, si odnese praktickou „kuchařku“ tipů, pro práci s vlastním časem a konkrétní postupy, které může v praxi použít.

Obsah kurzu:

  • Teoretické základy time managementu - historie práce s časem aneb „jak se to dělalo dřív“ - Eisenhowerův princip, Paretovo pravidlo 
  • Prokrastinace - příčiny prokrastinace – tlak a úzkost - jak s prokrastinací bojovat 
  • Časový rozvrh – praktická ukázka „Antirozvrh“ – čas na zábavu především 
  • Zábavná hra o cenu „Narvi, nacpi, vlož…“ 
  • Test pozornosti a osobní křivka výkonu
  • „Časožrouti“ – praktický workshop, společné sdílení tipů pro práci s „požírači času“
poznejte lektorku

Mgr. Lenka Papáčová

Jsem psycholožka s dlouholetou terapeutickou, lektorskou a konzultantskou praxí. Na svých školeních se zaměřuji zejména na „měkké dovednosti“, skupinovou dynamiku, týmovou spolupráci, identifikaci a rozvoj potenciálu jednotlivce i týmu.
Patrick Jones - Course author
Vytvořit s